Závada:
Spojka někdy nevystavuje, většinou jen částečně a to znemožňuje snadné řazení rychlostních stupňů.
Originální spojka tohoto vozu je vybavena dvouhmotovým setrvačníkem. Po dohodě s majitelem jsme se rozhodli pro montáž čtyřdílné spojkové sady Valeo s jednoduchým setrvačníkem a speciální lamelou. Tato sada dokáže celkem obstojně utlumit vibrace z motoru a vzhledem k nižší ceně je tato sada dobrou volbou.
Výměna spojky:
1) Zvedneme vozidlo, sundáme přední kola a povolíme matici poloosy (matici povolujeme jen pokud budeme levou poloosu vyndavat celou, zde není bezpodmínečně nutné jí demontovat).
2) Zavěsíme motor (v případě potřeby sundáme kapotu).
3) Levou poloosu demontujeme z náboje, u převodovky odšroubujeme jen kloub a poloosu celou vyjmeme. Z převodovky vypustíme olej. Pravou polosu je třeba z převodovky vyjmou zcela. Demontujeme kloub a po očištění mazacího tuku nalezneme šroub, který drží zbytek poloosy v převodovce.
4) Odpojíme akumulátor, demontujeme startér, z převodovky odpojíme táhla, hydrauliku spojky a čidla. Před tím si musíme zajistit přístup k převodovce vystrojením filtrboxu, akumulátoru a podobně.
5) Demontujeme závěs převodovky a vzpěru motoru. Uvolnímě šrouby převodovky.
6) Agregáty spustíme do vhodné polohy a převodovku vytáneme z motoru.
7) Nyní máme přístup k samotné spojce (zde ulomená packa přítlačného talíře).
8) Vše očistíme a vyměníme díly spojky. Pri montáži šroubů je vvhoné použití lepidla. Je důležité správné vystředění lamely.
9) Převodovku namontujeme zpět, odvzdušníme spojkovou hydrauliku a doplníme kapalinu.
10) Po kompletním nastrojení můžeme provést zkušební jízdu (nezapomeneme doplnit převodový olej do převodovky).
V případě že ponecháme původní setrvačník, je doporučeno jeho testování speciálními nástroji.
|